Firmamız 1999 yılı ortasında toplam 75 m2 yeri ile İzmir Çamdibi semtinde faaliyetine başladı. Aslında kuruluş tarihi 1990 kabul edilebilir. Firma kurucusu olarak ben Adem Yılmaz, 1990 yılında İstanbul’da şu anda ALPSAN olarak faaliyet gösteren SESAL Alüminyum San. ve Tic. AŞ.’de fabrika müdürlüğüyle başladım dersek daha iyi olur.

Buna göre tecrübemiz 28 yıllık bir maziye sahiptir.

Firmanın sahibi ve kurucusu olarak ben, Gazi Üniversitesi Makina Yüksek Teknik Öğretmenliğiyle 39 yıllık üniversite eğitimi sonrası, İskenderun Demir Çelik Fabrikası Teknik Uzmanlık ve Baş Mühendislik görevlerinden sonra SESAL Alüm. AŞ. ve TASAŞ Alüm. AŞ. olarak özel sektörde fabrika müdürlüklerinde görev yaparak alüminyum ekstrüsyon üretiminde ve makinalarında çok iyi projelere yurt içinde ve yurtdışında imza attım. Türkiye’de alüminyum ekstrüzyon ve dökümhane makinalarını ilk yapanlardan olmanın onurunu hep taşımışızdır.

1999 yılından itibaren 75 m2 kira ile başladığımız İzmir’deki işyerimizde, şu anda 1000 m2 imalat ve 750 m2 mağaza ve showroomla, toplam 1750 m2 İzmir’in merkezi yeri olan Çınarlı’da, kendi mülkümüzde faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

Faaliyetlerimizin ana başlıklarına geçmeden önce, daima ileri teknolojiyi kendi imkanlarımızla kullandığımızı belirtmek isteriz. Ege’nin en büyük CNC makinası olan 2×4 metrelik Kompozit Derz Açma ve Kesme makinası firmamızda bulunmaktadır. Çift kafa kesim CNC makinamızda en büyük profilleri mm altında hata payı ile işlemekteyiz. Köşe presleri başta olmak üzere 10 (On) adede yakın çeşitli makinalarımızla Silikon Cephe, Yarı ve Tam Kapaklı Cephe, Transparan Cephe, Kompozit Cephe ve her türlü Isı Yalıtımsız ve Isı Yalıtımlı Sürme ve Kanatlı pencereler üretmekteyiz.

Şunu da özellikle belirtmek isteriz ki, cephe sistemlerinde ve tüm uygulamalardaki tecrübe ve bilgi birikimimizi, çalıştığımız mimar ve müşterilerimize aktarma gayreti içinde bir anlayış, daima birinci prensibimiz ve ilkemizdir.

Mobil Platformlu İskele

Haftalık veya aylık olarak kiralık iskelemiz mevcuttur. Her türlü dış cephe işleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Teknik Özellikleri:

Platform boyu:3+3=6 / 4+4=8 bölümden oluşur(Modülerdir)
ebatları: 820 cm x 120 cm’dir. 1060 cm x 120 cm dir
Kapasite: 750/1000 kg’dır 
150 m yüksekliğe kadar çıkabilir 
380 V elektrikle çalışır 
Endüstriyel Boyalıdır 

Sonuç olarak siz hayal edin, biz uygulayalım…